:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
"یک شهر با کیفیت نیاز به شهروندان با کیفیت و اثرگذار دارد"

مشاور شهردار تهران گفت: یک شهر با کیفیت نیاز به شهروندان با کیفیت و اثرگذار دارد و برای رسیدن به این هدف باید سلامت شهروندان را افزایش داد.

به گزارش روابط عمومی ، مهندس محمد هادی حیدرزاده، رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار در چهاردهمین نشست تالار گفتگوی محیط زیست شهری که با موضوع سلامت و محیط زیست با رویکرد آلودگی هوا برگزار شد ،با بیان اینکه حکومت های سلامت محور، موفق هستند. افزود: سرمایه شهر، شهروندانش هستند و به همین دلیل یک شهر با کیفیت ،نیاز به شهروندان با کیفیت و اثرگذار دارد و برای رسیدن به این هدف باید سلامت شهروندان را افزایش داد.

در این نشست همچنین ،دکتر عباس تقی زاده، مدیر کل سلامت شهرداری تهران با بیان این که اثرات زیست محیطی آلودگی هوا را نفی نمی کند اما این موضوع را یک مسئله اجتماعی می داند، گفت: شاه کلید این موضوع، «پاسخگویی اجتماعی» است، چیزی که در تهران بسیار به آن نیاز داریم و در کنار نهاد ها و سازمان های مربوط، شهروندان هم برای حل این مشکل وظیفه ای دارند.

تقی زاده در ادامه «پاسخگویی اجتماعی» را از دو جنبه بررسی کرد و افزود :مورد اول، مسائل اقتصادی است؛ اینکه چرا مانند هزینه مصرف آب، قیمت مصرف بیش از حد از منابع آلاینده هوا به صورت تصاعدی حساب نمی شود ودوم اینکه چرا هنوز قوانین و مقرراتی در این زمینه وجود ندارد.

مدیر کل سلامت شهرداری تهران، این موارد را مهارکننده های بیرونی خواند و ادامه داد: برای تغییر رفتار ثابت و پایدار به یک مهار کننده داخلی که همان موضوع اخلاقی است، نیاز داریم.

در این جلسه که با محوریت آلودگی هوا برگزار شد ،دکتر انارکی( دانشیار بیماری های ریه دانشکده پزشکی دانشگاه تهران) و دکتر عقیلی نژاد ( مدیر گروه طب کار دانشگاه علوم پزشکی ایران) حضور داشتند و به بررسی تاثیر آلودگی هوا بر انسان پرداختند.Bookmark and Share

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری