:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
روش‌های نوین ساخت ‌و ساز مدارس اجرا می‌شود

به گزارش فارس, معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: در ساخت فضاهای آموزشی جدید طبق ضوابط، مدارس کشور با روش‌های نوین صنعتی عمرانی احداث می‌شوند.

محمدحسین ترابی‌زاده اظهار داشت: ساماندهی فضای آموزشی در سازمان نوسازی و تجهیز مدارس دارای 2 بعد کیفی و کمی بوده است که در بخش کمی طی مدت قانونی باید 131هزار کلاس درس، تخریب و بازسازی شده و 126 هزار کلاس درس مقاوم سازی شود.
معاون فنی و نظارت سازمان نوسازی مدارس کشور ‌افزود: در طراحی جدید مدارس، ساخت نمازخانه ضرورت دارد و مفتخریم که تمام مدارس بالای 5 و 6 کلاس درس ساخته شده در کشور، دارای نمازخانه هستند. وی تصریح کرد: ساخت سالن چند منظوره و طراحی فضای مناسب ورزشی از دیگر اقدامات سازمان نوسازی در احداث مدرسه بوده است البته در بعضی از نقاط به علت محدودیت زمین، این امکان عملیاتی نشده است.
ترابی‌زاده گفت: در ساخت مدارس از معماری سنتی و نوین استفاده شده است همچنین صنعتی‌سازی در ساخت مدرسه یکی از ضرورت‌های سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور است.
وی افزود: به منظور شاداب سازی مدارس از عنصر رنگ متناسب با شرایط سنی، جنسیتی و همچنین مقطع تحصیلی استفاده شده و در و پنجره کلاس‌ها به اشکال مختلف در فضای آموزشی، طراحی شده است.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری