:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
بازار مسكن؛ شمارش معكوس براي انفجار قیمت

یک کارشناس مسکن با اشاره به ساخت و ساز اندک در سال های اخیر پیش‌بینی کرد چنانچه بازار مسکن از رکود خارج شود، انفجار شدیدي در قیمت مسکن به وجود خواهد آمد.

فردین یزدانی در ادامه اين اظهار نظر خواستار تمهیدات خاص برای جلوگیری از افزایش شدید قیمت مسکن در زمان رونق بازار شد. يزداني در گفت‌و‌گو با «ایسنا» در اين باره گفت: در حال حاضر همه بخش‌هاي اقتصادي از جمله بخش مسكن در ركود به سر مي‌برند.
اين كارشناس مسكن با بيان اينكه ساختار بازار به‌گونه‌اي است كه سيكل‌ها به صورت مداوم تكرار مي‌شوند، تصريح كرد: پس از شكل‌گيري حباب مسكن و افزايش قيمت‌ها كشش تقاضا از بين رفت و در نتيجه بازار مسكن وارد ركود شد.
يزداني كاهش قيمت نفت و در نتيجه كاهش درآمدهاي ارزي را در بروز ركود موثر دانست و گفت: بسياري از حوزه‌هاي اقتصادي با بخش مسكن در ارتباط هستند و با بروز ركود در اين بخش فعاليت‌ آنها با مشكل روبه‌رو مي‌شوند.
وي افزايش بيكاري و كاهش رشد اقتصادي را از مهم‌ترين آثار ركود معرفي و خاطرنشان كرد: در چنين شرايطي سرمايه‌گذاري در هيچ بازاري مقرون‌به‌صرفه نيست و ميل به سرمايه‌گذاري در هيچ حوزه‌اي وجود ندارد.
اين كارشناس مسكن افزود: سرمايه‌ها به دليل خروج از بخش مسكن وارد ساير صنايع نمي‌شوند؛ زيرا حجم زياد واردات و تقسيط نرخ ارز باعث عدم تحرك بخش‌هاي توليدي در كشور شده است.
وي با اشاره به اينكه نمي‌توان مدت زمان ركود اقتصادي را پيش‌بيني كرد، گفت: با توجه به سياست‌هاي موجود، ركود ادامه خواهد داشت؛ مگر اينكه قيمت نفت مجددا افزايش يابد و در نتيجه تحول در اقتصاد روي دهد.
يزداني در پايان اظهار كرد: با توجه به ميزان توليد و عرضه نه چندان چشمگير مسكن در دوره رونق قبل، در صورتي كه تمهيدات لازم انديشيده نشود پس از پايان دوره ركود فعلي با انفجار شديد قيمت مسكن روبه‌رو مي‌شويم.


P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری