:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
تامين اعتبار وام ساخت 250 هزار مسكن مهر

ايلنا: شورای پول و اعتبار با تصویب پیشنهاد بانک مرکزی و با هدف تسریع در ساخت واحدهای مسکونی مسکن مهر، با اختصاص خط اعتباری حداقل 3500میلیارد تومانی برای مسکن مهر در سال 1388 موافقت کرد.
به گزارش ايلنا، شورای پول و اعتبار در مورخ 9 خرداد 1388 با حضور اکثریت اعضا، تشکیل جلسه داد و به استناد قانون پولی و بانکی کشور، پیشنهاد بانک مرکزی برای نحوه تامین اعتبار مسکن مهر را به تصویب رساند.
بر اساس این مصوبه، با هدف تحقق اهداف دولت در ساخت انبوه مسکن در سال جاری، بانک مرکزی برای مسکن مهر خط اعتباری بالغ بر 3500میلیارد تومان برای سال 1388 به بانک مسکن اختصاص می‌دهد. چنانچه کل این مبلغ توسط بانک مسکن جذب و به متقاضیان مسکن مهر (جهت آماده‌سازی و ساخت زمین‌های اجاره 99ساله) تخصیص یابد، رقم فوق قابل افزایش خواهد بود.
همچنین مبلغ 800 میلیارد تومان علاوه بر 200میلیارد تومان اعطایی بانک مرکزی موجود نزد بانک مسکن نیز به صورت خط اعتباری همواره در اختیار بانک مسکن قرار داده می‌شود و هر چه این مبلغ به متقاضیان مسکن مهر اختصاص یابد، از محل خط اعتباری کلی سال 1388 (رقم 3500میلیارد تومان) جایگزین خواهد شد.
افزون بر این، بانک مسکن موظف شد پس از 2 سال از تاریخ استفاده از خط اعتباری (استمهال) فوق، معادل 50 درصد از رشد 4 سپرده خود و رشد سپرده‌های صندوق مسکن به میزان 30درصد را بابت بازپرداخت خط اعتباری تخصیص داده شده، به بانک مرکزی پرداخت نماید. ضمنا، در شرایط خاص و در صورت بروز مشکل در بازپرداخت، با تشخیص بانک مرکزی مساعدت لازم با بانک مسکن به عمل خواهد آمد. خط اعتباری مذکور با نرخ 9درصد از سوی بانک مرکزی، محاسبه و اعطا خواهد شد.
بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار، 2 درصد از محل اعتبارات یارانه‌ای بخش مسکن به عنوان بیمه تضمین بازپرداخت تسهیلات اعطایی فوق در اختیار بانک مسکن قرار می‌گیرد و بانک مسکن موظف به اجرای سازوکار تضمین و بیمه تسهیلات مسکن مهر است.
این مصوبه در تاریخ دوم تیرماه 1388 توسط معاون اول رئیس‌جمهور جهت اجرا به بانک مرکزی و وزارت مسکن ابلاغ شده است.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری