:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
يكشنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
برای اولین بار در کشور دوره دکترای مهندسی معماری با گرایش طراحی ساختمان ها و مجموعه های نیروگاهی

برای اولین بار در کشور دوره دکترای مهندسی معماری با گرایش طراحی ساختمان ها و مجموعه های نیروگاهی و دکترای آینده پزوهی در دانشگاه آغاز بکار نمود.


دوره ی دکترای مهندسی معماری با گرایش طراحی مجموعه­ها و ساختمان­های نیروگاهی با تمرکز بر نیروگاههای هسته ای برای اولین بار در کشور در دانشگاه بین المللی امام خمینی آغاز شد.

این دوره دارای یک ساختار دو بخشی آموزشی و پژوهشی مرتبط و منسجم می­باشد که ارزیابی جامع در مرحله گذار از بخش آموزشی دوره به بخش پژوهشی ، یکپارچگی ساختاری آن را تامین می کند.

دانشجویان پس از طی مرحله آموزشی دوره و موفقیت در ارزیابی جامع که بطور کلی بر اساس آیین نامه جاری دوره دکتری Ph.D. انجام می پذیرد، وارد مرحله تهیه و تدوین رساله دکتری مرتبط با نیازهای کشور می شوند.

گفتنی است مراسم افتتاحیه این دوره در روز 23 آذر ماه سال جاری با حضور مسؤولان دانشگاه و صاحب نظران و متخصصان انرژی هسته ای و همچنین دانشجویان دوره اول در دفتر مرکزی دانشگاه برگزار ش

همچنین بمنظور ترویج علم و توان آینده پزوهی و گسترش مرزهای دانش ؛ این دانشگاه رشته­ی آینده پزوهی را در مقطع دکترا برای اولین بار در کشور تأسیس نمود.

دانشجویان این دوره پس از طی دوره تحصیلات خود به توانایی لازم در جهت کسب شناخت از آینده و بازنگری براساس آن دست می­یابند و می­توانند در بخش­های مختلف با مشارکت در روند برنامه­ریزی­های کوتاه مدت و بلند مدت نیازهای جامعه را در این زمینه مرتفع سازند.

فراهم شدن فرصت­های شناخت و تحلیل روشمند مسائل آینده ایران و جهان جهت زمینه سازی برای ارتقاء سطح کیفی برنامه­ریزی و تقویت حوزه­ی مدیریتی آینده کشور از جمله توانایی های دانش­آموختگان این رشته خواهد بود.

مراسم افتتاحیه این دوره در 14 دی ماه سال جاری با حضور صاحب نظران، متخصصین، مسئولین دانشگاه و دانشجویان پذیرفته شده ی این دوره در دفتر مرکزی واقع در تهران انجام شد.


P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری