:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
بلوك‏هاي يونوليتي بايد مشمول استاندارد اجباري شوند

مدير كل معماري و ساختمان شهرداري تهران گفت: با توجه به استفاده از بلوك‏هاي يونوليتي در بخش ساخت و ساز كلانشهر تهران، اعلام اجباري شدن استاندارد اين بلوك‏ها از سوي وزارت مسكن الزامي است.


به گزارش موج، سيد مصباح الدين متقي مدير كل معماري و ساختمان شهرداري تهران با بيان اين مطلب اظها داشت: با توجه به بحران خيز بودن تهران در ساختمان سازي، نبايد از بلوك‏هاي قابل اشتعال استفاده شود.
وي تاكيد كرد: بلوك‏هاي غير قابل اشتعال بايد با رعايت استانداردهاي لازم و به صورت موردي اجرايي شود و از اپيدمي شدن آن در حوزه ساخت و ساز جلوگيري كرد.
وي با اشاره به حسياست بسيار زياد بلوك‏هاي يونوليتي (پلي استارين‏ها) به حرارت و بروز حريق در برخي انبارهاي نگهداري اظهار داشت: انبارهاي نگهداري از اين بلوك‏ها بايد به صورت خاص مكانيابي شود، زيرا حرارت سبب حريق بزرگ خواهد شد.
متقي تصريح كرد: بر خلاف ديدگاه عمومي، اين بلوك‏ها نمي‏توانند تاثيري در كاهش صدا داشته باشند، ضمن آن كه عايق‏هاي حرارتي به تنهايي عايق صوتي نيستند.
مدير كل معماري و ساختمان شهرداري تهران ادامه داد: تامين مسكن سريع و ارزان و انبوه، به عنوان يكي از اهداف اصلي در دولت‏هاي مختلف پي‏گيري شده است. در اين راستا تمام متوليان بخش ساخت و ساز به خصوص وزرات مسكن و شهرداري تهران بايد با نظارت‏هاي ويژه و كارشناسانه خود از ورود برخي سود جويان در بخش ساختمان جلوگيري كرده و از بروز حوادث پيشگيري كنند.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری