:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
دوشنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
:: English Section
P اخبار
ركود تبعات دارد

كارشناس اقتصادي مسكن و مسائل شهري در گفتگو با دنیای اقتصاد گفت: ركودي كه هم‌اكنون بازار مسكن با آن مواجه شده است در آينده تبعاتي به دنبال دارد و بايد از بابت آن نگران بود.

حميده امكچي در خصوص سياست دولت در آرام كردن بازار مسكن اظهار كرد: حوزه مسكن با تصميمات تقريبا نادرست موجب شد تا تنها تقاضاي سرمايه‌اي قادر به فعاليت و پاسخگويي به رفتارهاي بخش عرضه باشد، بنابراين تا زماني كه اين سياست‌ها تغيير نيابد و تمامي تقاضاهاي سرمايه‌اي در حوزه ديگر فعال نشود، تقاضاي مصرفي همچنان بدون پاسخ باقي خواهد ماند.
وي افزود: ركودي كه هم‌اكنون در بازار مسكن ايجاد شده و گفته مي‌شود باعث كاهش قيمت مسكن مي‌شود تبعاتي را به دنبال خواهد داشت كه بايد از بابت آن نگران بود.
امكچي ادامه داد: خروج سرمايه از بازار مسكن براي توليد در اين حوزه و انتقال آن به بازارهاي خارج از كشور، ظرفيت ممتاز و مثبت بخش مسكن را از كشور خواهد گرفت.
وي تاكيد كرد: خروج سرمايه از كشور علاوه بر اين موارد موجب ضرر و زيان تقاضاي مصرفي خواهد شد، چرا كه تقاضاي سرمايه‌اي در اين وضعيت ضرر نخواهد ديد.
كارشناس اقتصادي و مسائل شهري در ادامه گفت: اين تقاضاي سرمايه‌اي است كه با انتقال خود در واقع بايد بخش عرضه را قانع كند كه فعاليت خود را در اين حوزه موفق ارزيابي نكند، بنابراين بايد از بابت ركود مسكن و انتقال سرمايه به بازارهاي خارج نگران بود.
وي خاطرنشان كرد: با اين تفاسير ظرفيت سازي مجدد در بخش مسكن با نگراني‌هايي همراه خواهد بود كه اولين نگراني زيان تقاضاي مصرفي خواهد بود.
Bookmark and Share


P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری