:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
دوشنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
:: English Section
P اخبار
پنجره هوشمند با تكنولوژي LCD در دانشگاه تبريز ساخته شد

پنجره هوشمند با تكنولوژي LCD در پژوهشكده فيزيك كاربردي و ستاره‌شناسي دانشگاه تبريز طراحي و ساخته شد.

به گزارش موج و به نقل از روابط عمومي دانشگاه تبريز احد قنبرزاده مجري اين طرح ، كنترل خودكار نور ورودي و خروجي از شيشه‌هاي پنجره ساختمان ها را از اهداف ساخت پنجره هوشمند با تكنولوژي LCD عنوان كرد و گفت: پنجره هوشمند ساخته شده با دارا بودن قابليت تنظيم ميزان دما و نور مورد نياز درون ساختمان مي‌تواند كمك شاياني به كاهش مصرف انرژي براي تامين حرارت و نور ساختمان كند.

به گفته وي، اين سيستم با اندازه‌گيري دما و نور درون ساختمان و مقايسه آن با ميزان دما و نور استاندارد مي‌تواند ميزان نور و حرارت مورد نياز ساختمان را انتقال دهد .

قنبرزاده تصريح كرد: اين سيستم براي انجام فرآيندهاي فوق ،نيازي به استفاده از منبع انرژي ديگري نداشته و انرژي خود را از نور خورشيد تامين كند.

وي كاربرد اين طرح را در ساختمان‌هاي مسكوني و ادارات و كارخانه ها اعلام كرد و افزود: اين طرح بر پايه تكنولوژي كريستال مايع با اعمال ولتاژ كريستال مايع، نور تابشي را پلاريزه كرده و به ساختمان منتقل مي كند.

وي گفت: اين پنجره دو جداره بوده و عايق مناسبي براي تنظيم دما در محيط ‌هاي مختلف است.

براساس اين گزارش، قنبرزاده اين طرح پژوهشي را با همكاري "اكبر حميدي" از پژوهشكده فيزيك كاربردي و ستاره شناسي دانشگاه تبريز در طول مدت شش ماه انجام داده‌ است.


P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری