:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
دوشنبه، ۳۰ فروردين ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
دعوتنامه واطلاعیه برگزاری دهمین دوره کارگاه آموزشی معماری معاصر ایران


محمدرضا حائری
دوره دهم معماری معاصر ایران با موضوع «طراحی معماری معاصر ایران» بر اساس الگوهای معماری ایران در اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

کارگاه معماری معاصر ایران در مسیر شناخت معماری ایران از سال 1379 فعالیت‌های خود را در قالب کارگاه‌های آموزشی و پژوهش آغاز کرده است. هدف این کارگاه، آموزش و پژوهش در مسیر دستیابی نظری و عملی به معماری معاصر ایران است؛ آن معماری که همزمان سه ویژگی «معماری بودن» «معاصر بودن» و «ایرانی بودن» را دارا باشد.


کارگاه معماری معاصر ایران بر «آگاهی» به عنوان اصلی‌ترین پایه دستیابی به «معماری معاصر ایران» تأکید دارد. آگاهی از منظر گروه کارگاه معماری معاصر ایران، مجموعه دانش سرزمینی، تاریخی و فرهنگی و دانش جهانی و معاصر مرتبط با معماری را در بر می‌گیرد و از این رو، شناخت معماری تاریخی ایران (معماری پیش از سال 1300) به عنوان یکی از سرمایه‌های کسب آگاهی مورد توجه ویژه می‌باشد.


در راستای تحقق این هدف، از سال 1379 تاکنون، 9 دوره کارگاه آموزشی برگزار شده است. در سه دوره اول کارگاه‌ها شناخت معماری ایران با تکیه بر بناها و شهرهای کشور ارائه شد و در سه دوره دوم برای تعریف و تحقق معماری معاصر ایران کوشش گردید و سه دوره اخیر نسبت معماری مدرن با معماری ایران و شناخت معماری ایران در چارچوب فرهنگ ایران (در مقایسه با موسیقی ایران) محتوای کارگاه‌ها را تشکیل داده‌‌اند. علاوه بر این 9 دوره که به صورت کارگاه‌های دوماهه و هشت جلسه‌ای در تهران برگزار گردیده، کارگاه‌های یک‌روزه نیز در سایر شهرها همچون کاشان، تبریز، شیراز و اصفهان برگزار شده است.

کارگاه به طور مشخص به «طراحی الگویی معماری معاصر براساس الگوهای معماری ایران» اختصاص دارد.


هر دوره کارگاه از 8 نشست 4‌ساعته تشکیل و طی 8 هفته، روزهای سه‌شنبه از ساعت 9 الی 13، برگزار می‌شود. در هر نشست یک سخنرانی و به همراه نمایش فیلم و اسلاید ارائه خواهد شد و مرتبط با موضوع و برنامه آن جلسه، فرصت کافی برای پرسش و پاسخ و ارائه آثار شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شده است. به علاوه در طی 8 جلسه، از معماران و شهرسازان معاصر به منظور سخنرانی و ارائه آثار خود، دعوت به عمل خواهد آمد.


کارگاه معماری معاصر ایران یک تشکل خصوصی غیر انتفاعی است و هزینه‌های برگزاری آن از طریق ثبت نام شرکت‌کنندگان تأمین می‌شود. 35% هزینه دریافتی در هر دوره به مکان برگزاری کارگاه، و هزینه‌های جاری آن، 25% برای خدمات و تهیه‌کنندگان کارگاه و 40% نیز برای تهیه وتدوین کتاب و مستندسازی فرایند هر کارگاه اختصاص می‌یابد. در این دوره هزینه برای هر شرکت‌کننده مبلغ هشتاد هزارتومان در نظر گرفته شده و حداکثر تعداد شرکت‌کنندگان، چهل نفر می‌باشد. شرکت در جلسه افتتاحیه آزاد است و نیاز به ثبت نام نمی‌باشد.

با احترام


محمدرضا حائری


محل برگزاري كارگاه: خيابان ايرانشهر، خيابان برفروشان، خانه هنرمندان ايران، اتاق كنفرانس


لطفاً جهت كسب اطلاعات بيشتر با دبيرخانه تماس بگيريد.


دبیرخانه: خیابان سهروردی شمالی ـ اندیشه یک غربی ـ پلاک 51 ـ واحد یک غربی


تلفن: 88443006 ـ 88405122


P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری