:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
دوشنبه، ۳۰ فروردين ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
ممنوعیت استفاده پیوسته از شیشه در نمای ساختمان

مدیر کل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت : بر طبق قانون استفاده از شیشه به طور پیوسته و بیشتر از 50 درصد درساختمان ممنوع است و استفاده ناپیوسته از آن نیز شرایط خاصی دارد که باید به تایید شهرداری برسد .
مهندس سید صباح الدین متقی ، مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار سما با بیان این که با بخشنامه ای که به مناطق ارسال شده است ، صدور پروانه نما ، ملزم به داشتن طراحی نمای ساختمان است ، گفت : بر این اساس پس از این که نقشه ساختمان با نقشه نمای ساختمان تطبیق داده و تایید شد ، پایان کار صادر می شود .

وی در مرود ویژگی های نقشه نمای ساختمان اظهار کرد : خط زمینی که برای ساختمان در نظر گرفته می شود باید با خط زمین همسایگان همسان باشد ، ضمن آن که رعایت خط آسمان به لحاظ ارتفاع ، استفاده از رنگ و مصالح ساختمان و فرورفتگی هایی که برای ساختمان طراحی شده است ، از مواردی است که باید در نقشه نمای ساختمان در نظر گرفته شود .

متقی همچنین در مورد استفاده از شیشه در نمای ساختمان ، افزود : بر اساس مصوبه شورای شهر ، ساختمان هایی که در بیشتر از 50 درصد نمای آن ها از شیشه استفاده شده است ، باید جریمه بپردازند که مقدار این جریمه در دست بررسی است .

وی تصریح کرد : بر طبق قانون استفاده از شیشه به طور پیوسته و بیشتر از 50 درصد درساختمان ممنوع است و استفاده ناپیوسته از آن شرایط خاصی دارد که باید به تایید شهرداری برسد .

به گفته مدیر کل معماری و ساختمان شهرداری تهران پرداخت جریمه برای ساختمان های ساخته شده نیست و این قانون مربوط به ساختمان هایی است که در حال ساخت است و طراحان در صورت استفاده از شیشه در نمای ساختمان باید آن به طور ناپیوسته ودر شرایط ویژه به کار برند .

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری