:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
دوشنبه، ۳۰ فروردين ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
طول خطوط متروی «میلان» ظرف 6 سال دو برابر می‌شود

میلان با 73 کیلومتر خطوط مترو و 168 کیلومتر خطوط تراموآ، دومین کانون حمل و نقل ریلی ایتالیا به شمار می‌آید که با کمک همه جانبه دولت ایتالیا از طریق اختصاص اعتبارات و تسهیلات مورد نیاز، طول خطوط متروی این شهر ظرف مدت 6 سال به دو برابر میزان فعلی افزایش می‌یآبد.
به گزارش سما به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، میلان 6 سال دیگر میزبان نمایشگاه جهانی EXPO است و مدیران این شهر در نظر دارند مجموع 73 کیلومتر طول خطوط موجود مترو را به طور متوسط هر سال 12 کیلومتر و در مجموع 72 کیلومتر افزایش داده و به 145 کیلومتر برسانند.

بر اساس این گزارش در حال حاضر متروی میلان که اولین خط آن در سال 1964 میلادی افتتاح شد، دارای سه خط است که به ترتیب طول خط یک 25 کیلومتر، خط دو 34 کیلومتر و خط سه نیز 14 کیلومتر است که با توسعه خطوط موجود علاوه بر یکی از فرودگاه‌های بین المللی میلان که در حال حاضر تحت پوشش شبکه مترو قرار دارد، دو فرودگاه بین المللی دیگر این شهر نیز زیر پوشش این شبکه قرار می‌گیرند.

این گزارش می‌افزاید علاوه بر شبکه مترو، شبکه تراموآی میلان با 168 کیلومتر طول در 20 خط مجزا و شبکه اتوبوسرانی این شهر با یک هزار و 70 کیلومتر طول در 93 خط میلان و حومه آن را پوشش داده اند، ضمن این که شرکت¬های خصوصی تاکسیرانی با تاکسی های سفید رنگ نیز در این شهر فعالیت می کنند .

گفتنی است میلان با 4/7 میلیون نفر جمعیت که 3/1 میلیون نفر در محدوده مرکزی آن زندگی می کنند، دارای 9 منطقه شهری است و شهرداری میلان به طور تمام و کمال مسئولیت حمل و نقل عمومی را بر عهده داشته و از حمایت کامل دولت ایتالیا به ویژه در زمینه حمل و نقل شهری برخوردار است که میزبانی نمایشگاه جهانی EXPO، پشتیبانی دولت این کشور از مدیریت شهری میلان را مضاعف کرده ا ست.


P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری