:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
دوشنبه، ۳۰ فروردين ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
ايستگاه دوچرخه در پارك‌سوارهاي تهران ايجاد مي‌شود

دبير انجمن دوچرخه‌سواري شهرداري تهران گفت: طرح ايجاد ايستگاه دوچرخه در پارك‌سوارهاي شهر تهران مانند پارك‌سوار آزادي در حال تهيه است.
منوچهر دانشمند در گفت و گو با خبرنگار شهر با اعلام اين خبر اظهار داشت: با ايجاد ايستگاه‌هاي دوچرخه، شهروندان مي‌توانند مسير منزل خود تا پارك‌سوارها را با دوچرخه طي كنند و در پارك‌سوارها از وسايل نقليه عمومي براي تردد به نقاط مختلف شهر و به ويژه مركز شهر استفاده كنند.
وي اظهار داشت: همچنين در توافق صورت گرفته با شركت مترو تهران، مسوولان اين شركت قول داده‌اند كه نسبت به ايجاد پاركينگ دوچرخه در ايستگاه‌هايي كه تقاضا وجود داشته باشد اقدام كنند.
دبير انجمن دوچرخه‌سواري شهرداري تهران افزود: براي توسعه فرهنگ استفاده از دوچرخه در ترددهاي شهري، انواع پاركينگ‌هاي دوچرخه در نقاط مختلف شهر در حال بررسي و طراحي است كه بزودي در مناطق مختلف تهران نصب مي‌شود.
وي تاكيد كرد: مسوولان شهرداري تهران به دنبال اين هستند كه فرهنگ دوچرخه سواري در تهران تغيير كند چرا كه بررسي‌هاي انجام شده نشان مي‌دهد دوچرخه سواري يكي از ورزش‌هايي است كه هم‌ مي‌تواند به عنوان وسيله حمل و نقل سبك شهري كارآيي داشته باشد و هم به سلامت جامعه كمك مي‌كند.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری