:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
دوشنبه، ۳۰ فروردين ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
جلبك خطرناك در سواحل دبي

«كشند قرمز»، جلبك تهديدكننده جان انسان مدتي است در خليج‌فارس رويت شده و به تازگي به سواحل دبي رسيده است.
سايت تابناك به نقل از گزارش خبرگزاري فرانسه دراين باره نوشت: سواحل دبي به نوعي جلبک بسيار خطرناک مضر براي سلامتي انسان و ماهي‌ها آلوده شده است.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از دبي، محمد عبدالرحمن حسن، رييس بخش محيط زيست دبي در اين باره گفت: «اين جلبک، نوعي گياه دريايي است که ازدياد آن، چنين پديده طبيعي را ايجاد کرده است که به آن جزر و مد قرمز نام داده‌اند.» وي افزود تماس اين نوع جلبک با بدن انسان باعث بروز التهاب و زخم در پوست و چشم‌ها و مشکلات تنفسي مي‌شود.
اين جلبک با جذب اکسيژن آب دريا به ويژه در هنگام شب باعث خفگي ماهي‌ها نيز مي شود. مسوولان شهرداري دبي روز سه شنبه از گسترش اين نوع جلبک در اطراف برج العرب که يکي از بزرگ‌ترين و مجلل‌ترين هتل‌هاي جهان است، خبر داده و در مورد شنا در سواحل دبي به گردشگران هشدار دادند. به نوشته برخي از مطبوعات دبي، اين جلبک در سواحل اميرنشين‌هاي راس الخيمه و فجيره نيز گسترش يافته و مرگ صدها تن ماهي را به همراه داشته است.
همچنين گفته مي‌شود تامين آب شرب در اين منطقه به دليل احتمال آلودگي آب به جلبك قرمز مشكل شده است. آيا چالش جديد زندگي در دبي مي‌تواند منجر به آشكار شدن چهره واقعي بازار مسكن در اين منطقه شود؟
به نظر مي‌رسد اتفاق اخير در آستانه فرارسيدن زمان گردشگري در دبي بتواند در جذب سرمايه‌گذاري خارجي در حوزه مسكن تاثيرگذار باشد.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری