:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
يكشنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
پنجمين هم انديشي نقد و هنر با رويكرد «نقد بومي»

پنجمين هم انديشي نقد و هنر با رويكرد «نقد بومي» در سالن سينما تك موزه هنرهاي معاصربرگزار مي شود.
به گزارش روابط عمومي مركز هنر پژوهي نقش جهان در اين هم انديشي دو تن از منتقدان برجسته چين و هند نيز حضور دارند.
گروه نقد فرهنگستان هنر جمهوري اسلامي در پي برگزاري چهار هم انديشي در حيطه نقد هنر،اقدام به برگزاري پنجمين دوره با ضرورت احياي سنت هاي نقد پيشين و ايجاد معيارهايي كرده است كه منجر به نقد آثار امروز مي شود.
آقاي شن لين، پروفسور و عضو فرهنگستان هنر پكن و يكي از منتقدان كانون جهاني منتقدان تئاتر درباره «تحول نقد تئاتر مدرن بومي با ارجاعات تبويه چيني» به سخنراني خواهد پرداخت.
خانم ديپا پونجاني، يكي از منتقدان برجسته هند نيز در خصوص « تاكيد بر سنت هاي تئاتري متنوع و متفاوت در زمينه هاي بومي با ارجاع به سنت غني مارتا» به بحث و بررسي خواهدپرداخت. همچنين پژوهشگران و استادان ديگري نيز درباره مقالههاي متفاوتي به ايراد سخنراني خواهندپرداخت.
نيره طهوري با مقاله اي با عنوان «پرسش از نسبت نقد جديد با هنر بومي»، علي اكبر فرهنگي با موضوع «ضرورت نقد بومي»، بهمن نامور مطلق در خصوص «نقد ديباچه در سنت ايراني، بررسي پيرامتني و فرامتني نسخه هاي هنري» ، عبدالحسين لاله با موضوع «بايسته هاي فرهنگ بومي»، فرهاد ناظر زاده كرماني درباره نخستين رساله در نقد سنتي- بومي هنر نمايش در ايران»، اكبر عالمي در خصوص «زيبايي شناسي تلويزيون از آغاز تا امروز» ، محمد ضيمران با مقاله «بررسي فلسفي از دو منظر مدرن و پيشامدرن»، مهرداد احمديان با موضوع «به سوي بي نهايت»، مرتضي گودرزي ديباج درباره «نگرشي بر نقد معاصر» و حسين ياوري به مقوله «شيوه هاي مناسب نقد هنرهاي سنتي» خواهند پرداخت.

لازم به ذكر است كه اين هم انديشي به همت معاونت علمی پژوهشی فرهنگستان هنر و پژوهشکده هنر با همکاری موزه هنرهای معاصر روز يكشنبه 16 دي ماه از ساعت30/9 الی 17در سالن سينما تك موزه هنرهاي معاصر واقع در خيابان كارگر شمالي، جنب پارك لاله برگزار مي شود.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری