:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱۲ آذر ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
سینما آزادی، روزشمار تا زندان ترافیکی

فکرش را بکنید؛ شهروندان تهرانی به زودی مجبورند در آخرین تقاطع خیابان شهید بهشتی، قبل از رسیدن به محور ولی عصر (عج) دقایق و یا حتی ساعاتی طولانی پشت ترافیکی فرسایشی، وقت را بکشند، و عده‌ای دیگر هم مجبورند دقایقی آزاردخنده را در جستجوی محل پارک برای خودروی خود بگردند، چندان حس داچسبی نخواهیم داشت...!
وقتي در يك منطقه تجاري-اداري وسيع، خيابان دكتر بهشتي به عنوان تنها شريان اصلي شرق به غرب منتهي به يك شريان اصلي ديگر یعنی خیابان ولي عصر (عج) مطرح است، دیگر مساله ابعاد فرامنطقه‌ای در مقیاس یک کلانهشر را به خود می‌گیرد. به تمام این مسایل اضافه کنید این را که قرار است ۵ سالن سينما و مقدار زيادي فضاي جانبي تجاري، خدماتي و... (البته ظاهرا سینماها بهانه‌ای است برای فضاهای تجاری) در زميني تنها به طول و عرض ۲۰ در ۴۰ متر (مساحت تقريبي ۸۰۰ متر مربع!) گنجانده شود، آنهم در همان آخرین تقاطع (ضلع شمالشرقی تقاطع خیابانهای انتفاضه و شهید بهشتی)....
واقعیت این است که یک برخورد به ظاهر احساسی و نوستاژیک ولی در اصل تجاری که چه بسا عمدا مولفه‌های کارشناسانه مدیریت ترافیک را نادیده گرفته، می‌رود که در سال‌های آتی معضلی چه بسا لاینحل از نظر تحمیل بار ترافیکی ناخواسته به این شریان با اهمیت شهر تهران را به همراه داشته‌باشد. ساخت و ساز در این عرصه باید با درک کاملی از مختصات واقعی ترافیک منطقه توام می‌بود.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری