:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱۲ آذر ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
توافقنامه صدور شناسنامه فنی ساختمان

توافقنامه صدور شناسنامه فنی ساختمان امروز توسط شهردار تهران، وزیر مسکن و رئیس سازمان نظام مهندسی کشور در صحن علنی شوراي شهر تهران امضا شد.
به گزارش سما ، در جلسه چهل و چهارم شورای اسلامی شهر تهران که صبح امروز در صحن علنی تشکیل شد ، آئین نامه صدور شناسنامه فنی ساختمان پس از گذشت دو سال و نیم از زمان تصویب آن ، جهت اجرا در شهر تهران به امضای دکتر قالیباف ، مهندس سعیدی کیا و مهندس غرضی رسید.

بر این اساس، آیین نامه اجرایی ماده 33 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، موضوع محدوده عمل و نحوه اجرا و کنترل مقررات ملی ساختمان و همچنین مبحث دوم مقررات ملی ساختمان به منظور بالا بردن کیفیت ساخت وساز و روان سازی گردش کار صدور پروانه ساختمان به اجرا در خواهد آمد.

بدین ترتیب به منظور اجرای مطلوب این آیین نامه در تهران، در مرحله اول ساختمانهایی به مساحت زیربنایی ناخالص بیشتر از 3 هزارمتر، از دی ماه 86 تا خرداد 87 اجرایی خواهد شد و پس از آن طی 6 مرحله در فواصل زمانی 3 ماهه به تدریج به میزان 500 متر کاهش خواهد یافت، به صورتی که تا پایان سال 88 کلیه ساخت و سازهای تهران زیر پوشش اعمال فرآیند این توافقنامه قرار می‌گیرند.

همچنین پس از اعمال اصلاحات در آیین نامه و شیوه نامه ماده 33 و استفاده از شرکت های کنترل و بازرسی ساختمان ، بیمه مسئولیت حرفه ای (بیمه کیفیت ساختمان) این توافقنامه نیز متناسب با تغییرات مذکور انطباق خواهد یافت.

بر این اساس صدور پایان کار توسط شهرداری، پس از اخذ شناسنامه فنی وملکی ساختمان صورت می گیرد و نیز باید گزارشات به صورت مرحله ای توسط ناظر به شهرداری و سازمان نظام مهندسی ارائه شود.


P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری