:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
با حمایت مرکز تحقیقات معماری و شهرسازی برگزار می‌شود؛ معرفی نمونه‌هایی از معماری تعاملی

از راست: نفیسی، قنبری، رونقرویکرد قرن بیست‌یکمی‌در معماری هر آینه نوید پیشرفت‌هایی شگرف را چه در حوزه تعریف فضا و چه در نحوه درک آن به دست می‌دهد؛ در این بین تعبیر به نسبه جدیدی با عنوان معماری تعاملی (اینتراکتیو) آنچنان اینروزها در بازار اندیشه معمارانه رخ‌‌می‌نماید توگویی فضاهای آینده بدون لحاظ ایده‌های منتج آن رنگ‌وبویی معاصر به‌خود نبیند....
«...نه به عنوان یک تعریف، بلکه در جایگاه توصیفی راهگشا شاید بتوان چنین گفت که، معماری اینتراکتیو تمرین‌هایی در حوزه معماری است با هدف ترکیب تکنولوژی دیجیتال و فضاهای مجازی به همراه تجربه‌های ملموس و فیزیکی فضایی که به جای تعریف یک محصول ثابت معماری، معماری‌ای سیال و پویا را دنبال می‌کند.... این حوزه از تعبیر فضا می‌تواند هم خود نوعی از معماری وهم در خدمت آن باشد وبه تعالی آن کمک کند...»؛ اینها بخش‌هایی از صحبت های گروهی تحقیقاتی و جوان متشکل از دانشجویان معماری دانشکده معماری دانشگاه سوره تهران با خبرنگار آرونا است.
احسان رونق، محسن قنبری، امیرمسعود نفیسی، اعضای این گروه سه نفره، قرار است اواخر این هفته طی جلسه‌ای با حمایت مرکز تحقیقات معماری و شهرسازی ایران به معرفی نمونه‌هایی از معماری اینتراکتیو برای علاقه‌مندان بپردازند.
مرکز تحقیقات معماری و شهرسازی ایران با حمایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اخیرا به عنوان اولین تشکل مردمی حامی فعالیت‌های تحقیقاتی و پژوهشی معماری و شهرسازی تاسیس شده است.
زمان و نحوه شرکت در این جلسه متعاقبا اعلام خواهد شد.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری