:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
عليرضا عندليب و نوسازی شهر تهران

در نوسازي بافت‌هاي فرسوده تنها به ارايه طرح و حرف‌زدن بسنده نكرده‌ايم و حركت ما در اين مسير راهبردي اجرايي است.
عليرضا عندليب، مديرعامل سازمان نوسازي شهرداري تهران با بيان اين مطلب خاطرنشان كرد: بارزترين نكته حركت اخير شهرداري تهران دارا بودن تعريف راهبردي و اجرايي در طرح نوسازي بافت‌هاي فرسوده بوده و در واقع طرح شهرداري تهران راهبردي و اجرايي است.
وي با اشاره به تجربه‌هاي ناموفق گذشته در خصوص نوسازي بافت‌هاي فرسوده افزود: متاسفانه در گذشته فقط يا حرف زده شده يا طرح ارايه شده بدون آنكه به قابليت‌هاي اجرايي آن توجه شود و به همين خاطر هم بوده است كه هيچ‌گاه به نقطه مطلوبي نرسيده‌ايم.
مديرعامل سازمان نوسازي شهرداري تهران به مهر يادآور شد: نگاه شهرداري تهران به نوسازي بافت‌هاي فرسوده به صورت يك فرآيند است كه پس از برداشتن اولين گام‌ها قابليت اصلاح دارد، ارتباط ايجاد مي‌كند، هدفمند بوده و آينده را مي‌بيند و به طور كلي فرآيند محور و در چارچوب طرح جامع شهر تهران است.
عندليب خاطرنشان كرد: در گذشته به بافت فرسوده در قالب طرح جامع نگاه نشده و تنها در قالب يك پروژه تعريف شده است كه داراي نقطه شروع و پايان، زمان و منابع مشخص بوده كه تفاوت زيادي با فرآيندي ديدن اين موضوع دارد.
وي برنامه‌هاي شهرداري در اين خصوص را جديد دانست و افزود: ما در ابعاد تئوري، برنامه‌اي، روشي و اجرايي، برنامه‌هاي تدوين شده داريم و براي هر مساله‌اي پاسخ مناسب ارايه مي‌دهيم به طوري كه در نوسازي بافت‌هاي فرسوده از چندين طرح استفاده مي‌كنيم و حتي در مورد تملك و ساخت نيز از الگوهاي متنوعي برخوردار هستيم.
مديرعامل سازمان نوسازي تاكيد كرد: با توجه به مسايل عنوان شده حركت شهرداري در ابعاد نظري و علمي، روش، برنامه و اجرا با 40 سال گذشته متفاوت است .

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری