:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
تدوين نظام برنامه‌ريزي شهري پايتخت

معاون هماهنگي و برنامه‌ريزي شهردار تهران از تدوين نظام برنامه‌ريزي شهري در پايتخت خبر داد.

دكتر واعظ مهدوي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به تهيه نظام برنامه‌ريزي شهري در پايتخت با همكاري كميسيون برنامه و بودجه شوراي شهر تهران، گفت: جلساتي به طور مرتب با اين كميسيون و مسوولان مربوطه براي تدوين نظام برنامه‌ريزي شهري در پايتخت تشكيل مي‌شود و مصوبه‌اي نيز در اين باره تحت عنوان نظامات برنامه‌ريزي به شهرداري تهران ابلاغ شده است.
وي با بيان اين كه نظام برنامه‌ريزي شهري در سه سطح بين بخشي، بخشي و منطقه‌اي تدوين مي‌شود، تصريح كرد: سطح بين بخشي، سند چشم‌انداز، برنامه‌هاي درازمدت و راهبردي و برنامه پنج‌ساله تهران را شامل مي‌شود.
معاون هماهنگي و برنامه‌ريزي شهردار تهران گفت: سطح دوم يا برنامه‌هاي بخشي مربوط به برنامه‌هاي جامع تهران همچون طرح جامع حمل‌ونقل، برنامه‌هاي جامع فضاي سبز و غيره است و در اين بخش مشخص خواهد شد كه آينده تهران در بخش‌هاي مختلف چگونه خواهد بود.
به گفته وي، در بخش منطقه‌اي نظام برنامه‌ريزي شهري، هر كدام از برنامه‌ها و طرح‌هاي جامع در مناطق اجرايي و عملياتي مي‌شود.
واعظ مهدوي تصريح كرد: با تلفيق اين سه بخش، نظام برنامه‌ريزي شهري پايتخت شكل گرفته و سياست‌ها و تصميم‌گيري‌ها نيز بر اساس اين نظام اتخاذ مي‌شود.
وي با اشاره به اين كه شهردار تهران، سياست ناظر بر نظام برنامه‌ريزي شهري را مورد تاكيد قرار داده است، گفت: بر همين اساس در بخشنامه بودجه سال 87 شهرداري، اولويت اول انجام تعهدات گذشته و اتمام پروژه‌هاي نيمه تمام است و تعريف پروژه‌هاي جديد و ساير برنامه‌ها در اولويت‌هاي بعدي قرار دارد.
معاون هماهنگي و برنامه‌ريزي شهردار تهران افزود: همچنين پرداخت طلب‌هاي ذي‌نفعان و طلبكاران نيز از اولويت‌ها نخست شهرداري در سال آينده خواهد بود.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری