:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱۲ آذر ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
پارک بازی کودکان در نیویورک

فضای بازی تخیلی متممی برای برقراری ارتباط هر چه بیشتر فضاهای بازی در محوطه باز برای کودکان است. تصور وجود چنین فضایی که ضامن رشد فکری کودکان حین بازی است، توسط دیوید راکول، کسی که تعریف فضای خصوصی را در زندگی شهری هویت بخشید، در شهر نیویورک صورت گرفته است. 15 هزار فوت مربع مساحت فضای بازی است که در منطقه برلینگ اسلیپ در بخش شمالی و قدیمی بندر شهر ساخته خواهد شد.
فضای بازی تخیلی سه بخش اصلی دارد. یک بخش چند سطحی باز با فضای بزرگی که شامل بازی با آب و شن و ماسه ساحل است، پهنه عظیمی از بازیهای پازل و بخشی که همراه با انجام کاری و آموختن مهارتی، بازی هم در آن نهفته است. نمونه مشابه مورد آخر در اروپا هم ساخته شده است که سبب شده کودکان با مشاغل آینده آشنا شوند و استعدادهای خود را کشف کنند.
طرح راک ول سبب سر و سامان بخشیدن به سایت بندری و تجاری قدیمی شده است. از سویی ساخته شدن یک آمفی تاتر که در نزدیکی فضای بازی است، سبب چند عملکردی شدن طراحی شهری شده است. نسخه جدید پیچیده شده توسط راک ول و همکارانش به سبب دارا بودن کانسپتی معمارانه، کارآمد و انعطاف پذیر، فضایی با چند عملکرد و چندین نوع بازی برای کودکان و والدینشان فراهم خواهد کرد. طبق برنامه ریزی انجام شده در اواخر سال ۲۰۰۷ مجموعه شروع به ساخت خواهد شد.

Kids-play-park.jpg
P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری