:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
دوشنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
:: English Section
P اخبار
شهرداری مشهد در معماری ساختمان های اطراف حرم بازنگری کند

تولیت آستان قدس رضوی با انتقاد از نوع معماری بناهایی اطراف حرم مطهر رضوی گفت: ساختمان اطراف حرم مطهر صرفنظر از تواضع و فروتنی در برابر آستان مقدس رضوی باید از سنخیت لازم با معماری حریم حرم مطهر برخوردار باشند.
به گزارش خبرنگار مهر در مشهد، آیت الله عباس واعظ طبسی ظهر امروز در حاشیه اولین همایش اماکن متبرکه در جمع خبر نگاران افزود: شهرداری مشهد باید در بناهای اطراف حرم مطهر بازنگری کرده و سنخیت معماری را که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز هست در معماری و ساخت و سازهای شهر مشهد رعایت نماید.

عضو مجلس خبرگان رهبری توسعه حرم مطهر را مبتنی بر معیارهای اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: گرچه امروز کار توسعه حرم مطهر رضوی به پایان رسیده است ولی می توان پیشنهادات کیفی و منطقی در زمینه معماری را مورد توجه قرار داد.

وی که در جمع مهندسان و متخصصان هنر معماری اسلامی سخن می گفت، تاکید کرد: نتایج به دست آمده از همایش اماکن مقدس که موضوعاتی نظیر مقاوم سازی بناهای تاریخی و اماکن مقس را مورد بررسی قرار می دهد نه تنها برای حرم مطهر امام رضا بلکه برای تمامی بناهای تاریخی و اماکن مقدس مفید خواهد بود.

واعظ طبسی عنوان کرد: در معماری اماکن متبرکه رضوی هیچ کاری بدون مشورت و نظر کارشناسی انجام نشده است.

وی با بیان اینکه در آستان قدس رضوی زمینه برای مشورت خواهی و انتقاد پذیری فراهم است افزود: علاقه مندیم نظرات فنی ، علمی، دقیق و کارشناسانه در زمینه های مختلف معماری و هنری و مجموعه اموری که به یک ساختمان و بنای تاریخی مقدس مربوط می شود را دریافت نماییم .


P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری