:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
شهر ماهواره قاهره

هدیه درمان
RMJMشرکتی است که در بریتانیا، آسیا و خاورمیانه دفاتر معماری متعددی دارد. در سال 1956 این شرکت توسط معماران انگلیسی رابرت متیو، استیریت جانسون- مارشال تاسیس شد. اکنون شرکت آر-ام-جی-ام یکی از شرکتهای بزرگ معماری جهان است که حدود 600 مهندس معمار و عمران در10 دفتر بین المللی اش در شهرهای پکن، بانکوک، دبی، کمبریج، ادینبرگ، گلاسکو، هنگ کنگ، لندن، شانگ های و سنگاپور مشغول به کار هستند. آنها از سال 1998 به بعد در مسابقات بسیاری شرکت کرده اند و جوایز متعددی را برنده شده اند.
این شرکت برنده مسابقه بین المللی شهر ماهواره در مصر می باشد. مسیری سبز را در شهر ایجاد کرده است که نشانه ای مثبت در روابط آنها با فرهنگ کشور مصر است. پس از برگزاری مسابقه قرار همکاری آنها با شرکتی مصری گذاشته شد که در محل حضور داشته و اطلاعات اولیه را جمع آوری نماید. آنها شهر جدید ماهواره را با پیش بینی هشتصد هزار نفر ساکن طراحی کرده اند. علاوه بر طراحی مجموعه های وسیع مسکونی، مقررات و ضوابطی برای طراحی خدمات مورد نیاز شهر نظیر دانشگاه، دانشکده ها، بیمارستان، مراکز تجاری و مراکز خرید محله ای، امکانت تفریحی و تاسیسات شهری اعم از کارخانه برق، فاضلاب و... پیش بینی شده است.
رود نیل بیشترین تاثیر را در ایجاد و توسعه زندگی شهری در این کشور داشته است و این شرکت نیز در طراحیش بسیار از رود نیل در بخش مرکزی طرحش، تاثیر پذیرفته است و محرو مرکزی سایت که به صورتی ارگانیک طراحی شده، نمادی از نشانه های حیات در اطراف رود نیل است. از منظر فرهنگی، مصری ها بسیار به زندگی اجتماعی با اقوام و دوستان علاقمندند. داشتن فضایی اختصاصی برای ارتباطات اجتماعی بسیار برایشان مسرت بخش است همانطور که در کشور ما هم همین گونه بوده است!. در طراحی شهر ماهواره هم مراکز محله ای برای چند واحد مسکونی کنار هم در نظر گرفته شده است. این شهر با تاکید بر سیما و منظر شهری - محله ای و دارا بودن پارک ها و فضاهای اجتماعی کوچک برای ساکنان برنامه ریزی و طراحی شده است.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری