:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
سه شنبه، ۴ تير ۱۳۹۸
:: English Section
P اخبار
مسابقه میدان شهید فهمیده تبریز به نتیجه نرسید...!

چندی پیش شهرداری منطقه 5 تبریز اقدام به برگزاری رقابتی نمود که هدف از آن طراحی المان برای یکی از بزرگترین میادین شهری کشور (میدان شهید فهمیده) بود؛ سرنوشت این مسابقه که با استقبال طراحان و معماران جوان نیز روبرو شد، مسکوت مانده است.
خیری رییس روابط عمومی شهرداری منطقه 5 تبریز در گفتگو با خبرنگار آرونا در این مورد توضیح می دهد: "...اتفاقا استقبال خیلی خوبی شده بود که با تشکیل هیات داورانی از متخصصان بومی و تهران، متاسفانه طرح ها مورد توجه داوران قرار نگرفت و تنها 2 طرح آن هم تا حدودی، به شرط اعمال تغییرات از طرف طراحان انتخاب شدند که بعد از تغییرات هم داوران نپذیرفتند.... مجبور شدیم با دعوت از طراحان محلی رقابت دیگری برگزار کنیم که باز هم طرح ها از طرف داوران تایید نشد..."!
خیری با اشاره به توجه ویژه به هویت این میدان، طرح نهایی برای آن را منوط به اتمام کارهای ساختاری آن و احتمالا اعلام فراخوانی دیگر برای طراحی المان برای میدان شهید فهمیده می داند.
میدان شهید فهمیده در محل تلاقی امتداد خیابان پروین اعتصامی و عباسی در محل ورودی شهرک جدید رشدیه، یکی از مستعدترین مناطق تبریز جهت هویت دهی به عنوان یک میدان شهری است.Tabriz-Roshdiyeh-Gate

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری