:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
سه شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸
:: English Section
P اخبار
توضيحات مسابقه مقاله نويسي Arch Voices

Elham Alavizadeh - الهام علوی زادهبرای مرحله اول اين رقابت، شرکت کنندگان باید یک پاسخ 500 کلمه ای به سوالات و توضیحات زیر ارائه کنند . افراد منتخب برای مرحله دوم، متن پیش نویس خود را در یک مقاله 2000 کلمه ای به تفصیل شرح خواهند داد.
برای اساس نیازها و درخواست های موجود برای رشد و توسعه کار معماری و تمرین و تجربه در این زمینه، شرکت کنندگان باید یک دستور العمل جالب و برنامه ای مدون و پویا برای تجربه معماری و روند طراحي در قرن بیست و یکم ارائه دهند.
آیا چنین تلاشی به منظور ارائه روش طراحي جديد، بر اساس روشهای کنونی انجام خواهد گرفت یا تعریف جدیدی ارائه خواهد شد؟ معیار اصلی رقابت چه چیز خواهد بود ؟ یک موجودیت واحد یا چيزي متشکل از اجزاء مختلف؟ نتیجه این تمرین به چه نوع افرادی خدمات ارائه می کند و با چه روشی به راه خود ادامه خواهد داد؟ چگونه جنبه های مختلف مرتبط با این تخصص از جمله تعلیم و آموزش معماری، تکنولوژی و فن آوری های جدید در زمینه مصالح و همکاری و هماهنگی بین زمینه های مرتبط به هم به ایفای نقش در چنین تمرین و تجربه ای در قرن بیست و یکم خواهند پرداخت؟
توضیحاتی که در پاسخ به این سوال چند بخشی ارائه می شوند باید شامل تمامی موارد ذکر شده باشند. افراد می توانند تفکر خود را با پرداختن به نمونه های عینی، از طریق مشاهدات یا از طریق تجربیات شخصی یا هر دو توضیح دهند. خلاصه 500 کلمه ای باید خطوط کلی پیش نویس ایده اصلی و مراحل ضروری لازم برای خلق یک کار معماری جدید را مشخص کند، در مرحله دوم قسمت های مختلف این پیش نویس در یک مقاله 2000 کلمه ای به طور کامل توضیح داده خواهند شد.
معیارهای اصلی داوری عبارتند از: مفهوم، وضوح مطلب، دقت.
مفهوم دربرگیرنده مضمون کلی طرح پیشنهادی است ؛ وضوح مطلب شامل دستور زبان و نوشتن صحیح کلمات است؛ دقت مربوط به چگونگی و میزان توجه به سوالات و مضمون مسابقه و تلاش برای پاسخ به آنها است.
تمامی مقالات بدون نام مورد بررسی قرار خواهند گرفت و هرگونه نقل قول و منبع مرجع باید به طور کامل ذکر شود. پیشنهاد کمیته برگزار کننده مسابقه برای مرحله اول، شامل شروع نوشته با یک مقدمه در مورد مطالب اصلی بیان شده در متن و یک نتیجه گیری که نکات اصلی و مهم بیان شده را در برداشته باشد، است. تمام مقالات باید اصل بوده و قبلاً چاپ یا ارائه نشده باشند. متعاقب ثبت نام هر فرد یک شماره کاربری و کلمه رمز دریافت می کند که امکان تصحیح مطالب را در طول مرحله اول دریافت مطالب به وجود می آورد. بهتر است مقالات در برنامه «Microsoft word» یا برنامه های مشابه نوشتاری دیگر، تهیه شده و در قسمت جعبه ارائه مقالات وارد شوند. لازم است در مورد نکات دستوری و نوشتاری دقت لازم لحاظ شود.

خبر مرتبط:
● پانزده روز برای شرکت در مسابقه ArchVoices Essay Competition

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری