:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱۲ آذر ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
SOM در صدد افزودن یک پیچش به برج اینفینیتی دبی

Morteza NikFetrat مرتضی نیک‌فطرتشرکت Skidmore,Owings&Merrill کار ساخت برج حلزونی شکل 75 طبقه مارینای دبی، یکی از اشرافی‌ترین برجهای مسکونی امارات، را آغاز کرده‌است؛ این آسمان‌خراش در حال رقص، که برج اینفینیتی (بی‌نهایت) نامیده‌می‌شود، به محض اینکه برافراشته شود به اندازه 90 درجه دوران خواهد کرد، درحالیکه اندازه طبقاتش در سرتاسر آن یکسان باقی می‌ماند.

جرج استاتیو دستیار مدیر SOM پیش‌بینی می‌کند که شکل پیچشی برج، آن را به یک تفرجگاه اصلی برجسته تبدیل می‌کند. این ساختمان نماهایی از اسکله و کنار دریا به ساکنانش را عرضه خواهد نمود، بدون آنکه چشم‌انداز سایر برج های همسایه را کور کند.
این برج 995 فوتی شامل 456 واحد مسکونی، کارگاه‌های هنری و پنت‌هاوس تمام طبقه خواهد بود. اینفینیتی همچنین شامل یک فروشگاه هم‌سطح با خیابان، مرکز کنفرانس، سالن استراحت، مرکز مراقبت از کودکان، مرکز سلامت، تسهیلات تمرینی و استخر روباز خواهد بود.
این سازه از ستون‌های بتنی ساخته خواهد شد، که در هر طبقه یک درجه زاویه به خود می‌گیرند تا اینکه یک شکل حلزونی مشخص را ایجاد کنند. معمار برج، دستیار طراحی رز ویمر از AIA، می‌گوید: با آنکه شکل ساختمان جوابگوی این محل است، سطح مقطع آن نیز نسبت به اقلیم این ناحیه سازگار است و سبک معماری این برج را الهام گرفته شده از نیروهای طبیعی می‌نماید.
در حال حاضر SOM همچنین مشغول پروسه ساخت برج دبی، یک برج مسکونی که قرار است بلندترین ساختمان دنیا شود، است. هر دو پروژه به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده‌اند که تا سال 2009 به اتمام برسند.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری