:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱۲ آذر ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
کمیته برگزاری المپیک2012 لندن تیم طراحی خود را انتخاب می کند.

Farzaneh Hadafi فرزانه هدفیلندن گامی دیگر در مسیر ساخت دهکده المپیک 2012 برداشت. در 17 ژانویه، کمیته موقت المپیک لندن تیم منتخب طراح دهکده المپیک را معرفی نمود. این تیم شامل Foreign Office Architects, HOK Sport, Buro Happold, Allies & Morrison, WS Atkins و Arup می باشد که در سال گذشته (2005) در مناقصه شرکت کرده بودند و علاوه از ترسیم طرح جامع، به ارائه راهکارهایی برای توسعه پارک المپیک نیز خواهند پرداخت. طراحی 8 بخش مختلف از این مبحث مجزا بوده و طراحی آن ها بطور جداگانه به مسابقه گذاشته خواهد شد؛ و تیم نامبرده، مسئول طراحی کلیه المانهای زیرساختی (شامل جاده ها، منظر، پل ها و راههای آبی) خواهد بود.
Images Courtesy London 2012
پارک المپیک در محدوده استراسفورد ساخته خواهد شد که در مجاورت بخش شرقی لندن واقع است. طبق جزئیات مطرح شده در مناقصه المپیک لندن، مشخصات 9 بخش جدید ارائه شده است. این بخش ها شامل کانون ورزشهای آبی زاها حدید (در حال ساخت)، استادیوم 80.000 نفری المپیک، دهکده المپیک، پیست دوچرخه سواری و مرکز رسانه ها می باشند. چندین استادیوم ورزشی دیگر نیز ساخته خواهد شد که بعد از مسابقات برچیده شده و در مکان های دیگر مستقر خواهند گردید.

آمار های سازمان های برگزارکننده مسابقات نشان می دهد که بازیهای فینال همواره از اهمیت بیشتری برای سازمان برخوردار و کانون توجهات بوده و همواره در دستور کار سازمان های برگزارکننده می باشد. نقشه های به روز، وسعت پارک المپیک را تا نزدیکی شهر استراسفورد می گستراند که مرکز کار، ارتباطات و حمل و نقل جدیدی در منطقه است. وسعت، نوع کاربری و فعالیت های مدنظر در براخی از بخش های این پارک به قرار ذیل خواهد بود:
تخصیص مساحتی بیش از 5/1 میلیون فوت مربع برای فضاهای خرده فروشی، 1 میلیون فوت مربع برای فضاهای اداری، و محدوده وسیعی برای ساخت 500 خانه مسکونی.
بدین ترتیب پارک المپیک به خطوط ترابری نزدیک بوده و از جابجایی فضاهای مسکونی و تجاری موجود، که در صورت توسعه و ساخت و ساز در پارک المپیک می بایست تغییر مکان دهند، اجتناب میکند. طبق یک برآورد کلی از طرح پارک المپیک، در حال حاضر، برای توسعه محدوده دهکده Lower Lea که پارک در آن واقع است، 5/141 بیلیون دلار هزینه از بودجه دولت را به خود اختصاص خواهد داد.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری