:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱۲ آذر ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
معمارانه‌ای از جنس برف...! (سومین دوره از نمایشگاه هنر و معماری برفی)

Jafar Bazzaz جعفر بزازسومین دوره از نمایشگاه هنر و معماری برفی، كه از سال 2000 توسط Lance Fung پایه‌گذاری شده است، هم‌زمان با برگزاری مسابقات المپیك زمستانی تورین، در Sestriere شهر تورین در حال برگزاری است. در واقع این رویداد، چالشی است برای تجربه‌ای منحصر و محدود میان معماری و هنرهای تجسمی با نمایش آثاری ناپایدار از جنس یخ و برف.
Plensa_and_Foster
یكی از مهم‌ترین رویكردهای این رویداد هنری، برقراری ارتباط میان دنیای هنرمندان و دنیای معماران می‌باشد كه برای این منظور، در هر دوره، از چهره‌های شاخص معماری و هنر برای تشكیل گروه‌های هنری و اجرایی دعوت می‌شود.
در دوره‌های گذشته معمارانی همانند تادائو آندو، زاها حدید، استیون هال و بسیاری دیگر در این رویداد حضور داشتند و آثاری مشترك با هنرمندان دیگر را خلق نموده‌اند. در این دوره نیز تعدادی از هنرمندان مطرح و مشهور جهان و برخی از چهره‌های شناخته‌شده معماری چون نورمن فاستر و آراتا ایسوزاكی برای این رویداد دعوت شده‌اند. هنرمندان و معماران دعوت‌شده امسال، در قالب شش گروه دو نفری به‌صورت؛ Daniel Buren/Patrick Bouchain, Carsten Höller/Tod Williams & Billie Tsien, Yoko Ono/Arata Isozaki, Paola Pivi/Cliostraat, Jaume Plensa/Norman Foster, Kiki Smith/Lebbeus Woods، آثار خود را ارائه خواهند نمود كه این آثار تا 19 مارس 2006 در معرض نمایش عمومی خواهند بود.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری