:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱۲ آذر ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
فراخوان سومین جشنواره مطبوعات در حوزه شهری

سومین جشنواره آثار برتر مطبوعات در حوزه شهری، به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و با همکاری شورای اسلامی شهر تهران و معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اردیبهشت ماه 85 برگزار می شود.
به گزارش گروه فرهنگ و هنر "مهر"، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، با توجه به نقش منحصر به فرد رسانه ها در عرصه فرهنگی، اجتماعی و حوزه ارتباطات شهری و با هدف بهره مندی از نقطه نظرات اهالی مطبوعات و متفکرین حوزه شهری، سومین جشنواره آثار برتر مطبوعات در حوزه شهری را برگزار می کند.
این جشنواره با هدف ارج نهادن به تلاش های صادقانه و هوشمندانه اهالی مطبوعات، آثار منتشره را با داوری اساتید روزنامه نگاری و کارشناسان مسایل شهری، ارزیابی کرده و از خالقان آثار برتر قدردانی می نماید.
بنا به این گزارش، مقررات و شرایط شرکت در این جشنواره و همچنین، موضوعات و بخش های مختلف جشنواره به شرح ذیل است:
مقررات:
1- آثاری در مسابقه شرکت داده می شود که در فاصله زمانی 20/12/83 تا 20/12/84 در یکی از نشریات، روزنامه ها و یا خبرگزاری های کشور که دارای مجوز هستند به چاپ رسیده باشد.
2- هر متقاضی می تواند فقط در دو رشته شرکت کند. چنانچه در چند رشته آثار ارسال شود، دبیرخانه بصورت تصادفی آثار مربوط به دو بخش را در جریان مسابقه وارد خواهد کرد.
3- لازم است همراه آثار، برگ درخواست شرکت در جشنواره مطبوعات شهری تکمیل و روی هر یک از آثار الصاق شود.
4- اصل یا تصویر صفحه های منتشر شده در نشریات مربوط نیز جهت شرکت دادن اثر الزامی است.
5- شرکت کنندگان در موضوع عکس و کاریکاتور لازم است علاوه بر ارسال نسخه چاپ شده در نشریه، اصل اثر را نیز ارسال کنند.
6- ابعاد عکس ها باید حداقل 25×20 و حداکثر 40×30 سانتی متر باش. اسلاید و سی دی مورد پذیرش نبوده وعکس های دیجیتالی نیز باید چاپ شده تحویل شود.
7- در صورتی که اثر ارسال شده فاقد نام نویسنده و یا دارای نام مستعار باشد، در صورت راهیابی به مرحله نهایی، تعیین نام نویسنده یا تهیه کننده منوط به تایید رسمی مدیرمسوول یا سردبیر نشریه خواهد بود.
8- چنانچه موضوعی به طور مشترک و گروهی تهیه شده باشد، در صورت راهیابی به مرحله نهایی، گروه تولید کننده به عنوان برنده اعلام خواهند شد.
9- دبیرخانه وصول آثار دریافتی را اعلام خواهد نمود. چنانچه حداکثر تا 10 روز پس از ارسال، اعلام وصول دریافت نشد، با دبیرخانه جشنواره تماس گرفته شود.
10- ارسال یک قطعه عکس 4×3 و یک برگ کپی شناسنامه جهت شرکت در جشنواره الزامی است.
11- شرکت کنندگان می بایست مختصری از سوابق مطبوعاتی خود را در یک برگ شرح داده و آن را همراه سایر مدارک، به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
موضوعات:
موضوع آثار ارسالی باید مرتبط با یکی از دو محور (الف) یا (ب) باشد که اهم آنها به قرار زیر است:
الف- ترافیک، ساخت و ساز، بافت های فرسوه، تبلیغات شهری، بازیافت، زیباسازی شهری ، فضای سبز، آلودگی هوا، معاینه فنی، معماری و هویت شهری.
ب- محله، مراکز فرهنگی (اعم از فرهنگسراها، خانه های فرهنگ، مسجد، مدرسه، هیات و ...) ، فرهنگ شهری و شهروندی، توسعه اخلاق ، عدالت فرهنگی، نشاط اجتماعی ، هویت فرهنگی (تاریخ، دین و مذهب، سیاست و ...) تشکل های مردمی، معضلات اجتماعی ، فقر، غنا و ...
حداکثر تعداد مجاز ارسال آثار هر شرکت کننده در جشنواره ( در 8 رشته ):
1- خبر (5 مورد)
2- گزارش (3 نمونه)
3- مصاحبه (3 نمونه)
4- مقاله تخصصی و یا ژورنالیستی (3 نمونه)
5- سرمقاله و یادداشت (3 نمونه)
6-عکس خبری و یا موضوعی (3 نمونه)
7- کاریکاتور (5 نمونه)
8- طنز (3 نمونه)
بخش ویژه:
امسال برای اولین بار بخش ویژه ای در جشنواره مطبوعات حوزه شهری پیش بینی شده است. این بخش بنا به خواسته روزنامه نگاران در دوره های قبل، به نقد اختصاص یافته که از بهترین، منصفانه ترین و سازنده ترین نقد از عملکرد مجموعه مدیریت شهری تقدیر به عمل خواهد آمد.
جوایز:
در هر یک از 14 گرایش جشنواره، آثار سه روزنامه نگار به عنوان آثار برتر معرفی که به هر یک از نفرات اول تا سوم، جوایز نفیس، لوح تقدیر و تندیس جشنواره اهداء خواهد شد.
داوری:
کمیته های تخصصی داوری متشکل از کارشناسان و متخصصان رشته های مربوطه است که آثار برتر گرایش های اعلام شده را انتخاب کرده و نتیجه ارزیابی خود را به گروه داوری نهایی جشنواره معرفی می نماید. سپس این گروه، انتخاب نهایی آثار را انجام خواهند داد.
بنا به این گزارش از دبیرخانه سومین جشنواره مطبوعات حوزه شهری، متقاضیان شرکت در جشنواره می توانند برای دریافت بروشور فراخوان و برگ درخواست شرکت به دبیرخانه جشنواره مراجعه نمایند. آخرین مهلت دریافت آثار 25 اسفند 1384 می باشد و نشانی دبیر خانه جشنواره، خیابان سید جماالدین اسدآبادی ، خیایان 21، بوستان شفق، فرهنگسرای شفق، تلفن88722115 می باشد.P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری