:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱۲ آذر ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
انجمن مفاخر معماری ایران: روز مهندسي به موضوع مهندسان و بازسازي روستاها تخصيص يابد...

انجمن مفاخر معماری ایران در راستای بزرگداشت 5 اسفند، روز مهندسی و استفاده عملی و کارآمد از این مناسبت، طی بیانیه‌ای پیشنهاداتی را برای این امر ارائه کرده‌است؛ در این بیانیه می‌خوانیم:
احتراماً، چنانچه مستحضرند، پنجم اسفندماه هر سال مصادف است با روز مهندسي و همه ساله از طرف مقامات و سازمان‌هاي مسئول و ذيربط، به طرح موضوعات گوناگون در زمينه ارتقاء سطح مهندسي كشور و نيز ارائه ديدگاه‌هاي مورد نظر جامعه در امر سازندگي و عمران، اختصاص مي‌يابد. طرح برنامه عدالت محوري از طرف دولت محترم جمهوري اسلامي ايران، اقتضاء نموده است كه مباحث و نظرگاه‌هاي مختلف در عرصه جامعه، كمابيش به اين رويكرد توجه نمايد و توان فكري و اجرايي مسئولان و نيز تخصيص بودجه‌هاي جاري و عمراني به‌گونه‌اي قابل ملاحظه در خدمت رسيدن به اهداف اين برنامه قرار گيرد. اعمال اين سياست و توجه بيش از پيش به مناطق محروم و روستاييان كشور كه عدالتخواه‌ترين اقشار كشورند و نيز لزوم بهبود وضعيت كار، معيشت، سكونت و خدمات در روستاها و ارتقاء سطح زندگي اين عزيزان، از مصاديق بارز، براي هدفمند كردن برنامه فوق‌الذكر مي‌باشد كه مي‌بايست از جانب عامه مردم و مسئولان مورد عنايت قرار گيرد.
انجمن مفاخر معماري ايران، اذعان دارد كه جلب‌نظر فرهيختگان جامعه به وضعيت موجود روستاها و دعوت از تمامي كارشناسان، متخصصان، مهندسان،‌ معماران و آبادگران عرصه‌هاي گوناگون سازندگي در كشور، مي‌تواند مسئولان و دولتمردان را براي رسيدن به جامعه‌ي سالم، اميدوار و به دور از تبعيض ياري دهد و توانمند سازد. بدين‌ لحاظ پيشنهاد مي‌نمايد كه در سال جاري، روز مهندسي به موضوع مهندسان و بازسازي روستاها تخصيص يافته و توانايي جامعه مهندسين كشور براي بازسازي، مقاوم‌سازي، تجهيز و آباداني روستاها، به ياري فراخوانده شود.
رجاء واثق دارد، از اين طريق و به همت نيروهاي زبده، فرهيخته و دلسوز در عرصه مهندسي، آينده‌اي روشن براي قشرهاي زحمتكش و محروم روستانشين و نيز آباداني مناطق مستعد كشور رقم زده خواهد شد.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری