:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱۲ آذر ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
دانشجویان معماری ایرانی، رتبه های اول و سوم مسابقه انجمن بین المللی اسکان بشر (IAHH)

Elham Alavizadeh - الهام علوی زادهدانشجویان معماری ایرانی حائز رتبه های اول و سوم مسابقه معماری برگزار شده توسط انجمن بین المللی اسکان بشر (IAHH)، شدند. این انجمن سازمانی داوطلبانه است که اهداف و منظوراتی از فضای صمیمانه را به واسطه توسعه پایدار، طراحی مبتکرانه به منظور سازماندهی دوباره خط مشی‌ها، برنامه‌ریزی طراحی، مدیریت و حفاظت از منابع طبیعی، بسط صمیمیت و... رواج می دهد.
این موسسه با پرداختن به موضوع معماری پایدار در زمینه‌های مختلف، سالانه مسابقه‌ای بین‌المللی برگزار می‌كند. موضوع مطرح شده در سال 2005 طراحی فضای آموزشی بود و امسال موضوع این مسابقه به طراحی محیط كار انسانی اختصاص داشت.
هیات داوری مسابقه، به میزبانی كالج معماری Rizvi در شهر ممبئی هند،25 و 26ژانویه در هشتمین كنفرانس بین المللی محیط انسانی، به داوری 22 كار رسیده از كشورهای استرالیا، شیلی، هند، ایران، ژاپن، مكزیك و پاكستان پرداخت.
جایزه اول به مبلغ 50000 روپیه به گروه ایرانی شركت كننده از دانشگاه آزاداسلامی قزوین (نوید روحی بروجنی، نیلوفر خالواسماعیلی، مهسا مهرپور دارستانی، فواد حبیبی) اختصاص یافت. داوران در انتخاب برنده جایزه نخست متفق القول بودند و این پروژه تنها پروژه‌ای بود که همه داوران به طور جمعی نمره A را به آن اختصاص دادند؛ این به دلیل تلفیق زیرکانه طبیعت و محیط ساخت بشر با کانسپت فضای کاری تابع باغ شهر، همراه با فعالیت های فرهنگی، زمین های بازی و مکان های تفریحی و همچنین سازماندهی همزمان حرکت سواره و پیاده به منظور پیوند سایت با اساس شهری اطراف بود.
گروهی از شیلی با كسب رتبه دوم برنده 25000 روپیه شد و گروه ایرانی شركت كننده از دانشگاه هنر اسلامی تبریز(سیمیندخت رضائی) موفق به كسب رتبه سوم و جایزه 15000 روپیه‌ای شد.
از جمله گروههای دیگر ایرانی كه پروژه‌هایشان مورد تقدیر قرار گرفت: مرضیه امامی و مصطفی قلی پور به صورت جداگانه از دانشگاه علم و صنعت، آیلار قراوی و لیلا رحیمی از دانشگاه هنر اسلامی تبریز هستند.
نمایشگاهی از این كارها در كالج Razvi برگزار شده و متعاقبا در خارج از هند از جمله ایران نیز این كارها به نمایش گذاشته خواهند شد.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری