:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
دوشنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
:: English Section
P اخبار
دوچرخه یا حمل و نقل سبز

دوچرخه سواری بخشی از كل سیستم حمل و نقل شهری است و مانند پیاده روی سالم و متناسب با محیط زیست است. «برآوردن نیازهای اساسی برای افراد و جوامع كه ایمن باشد و به نحوی كه سلامت آدمی و اكوسیستم را در نظر بگیرد و عــــدالت را در بــین هـــر نــــسل و بــــین نسل‌ها در نظر بگیرد»، این تعریفی است که از ایده حمل و نقل پایدار ارائه شده است. افزایش فرصت هایی برای دوچرخه سواری به عنوان طریقه اختیاری برای سفر یکی از بهترین روش‌ها جهت توسعه آنچه حمل و نقل پایدار خوانده می‌شود، است. دوچرخه سواری بخشی از كل سیستم حمل و نقل شهری است و مانند پیاده روی سالم و متناسب با محیط زیست است. افزایش موقعیت هایی برای دوچرخه سواری ایمن می تواند بهترین دستاورد در برنامه های شهری و محلی باشد.
به طور معمول ۶ دوچرخه مي تواند در فضايي كه يك اتومبيل در خيابان اشغال مي كند حركت كند. از نظر پاركينگ امتياز دوچرخه از اين هم بيشتر است. زيرا ۲۰ دوچرخه را مي توان در محل پارك يك اتومبيل جاي داد.
ظرفيت دوچرخه در ايجاد تحرك براي مردم كم درآمد به طور برجسته اي در چين به نمايش گذاشته شده است. در سال ۱۹۷۶ چين سالانه ۶ ميليون دوچرخه توليد ميكرد. اين رقم در سال ۱۹۸۸ به ۴۰ ميليون افزايش يافت. بعد از آنكه بازار تاحدي اشباع شد ميزان توليد تا حدودي كاهش يافت و آخرين برآورد در سال ۲۰۰۲ حاكي است كه توليد دوچرخه در اين كشور به ۵۵ ميليون رسيده است!

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری