:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
دوشنبه، ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
:: English Section
P اخبار
همايش بررسي تهديدها و پيشگيري از پيامدهاي زلزله احتمالي در تهران‌

همايش بررسي تهديدها و پيشگيري از پيامدهاي زلزله تهران از 29آبان ماه به مدت دو روز در تالار علامه اميني دانشگاه تهران توسط دانشگاه تهران (باشگاه دانشجويان) و شركت همايش‌سازان امروز برگزار خواهد شد. به گزارش روابط عمومي همايش، مهندس عليرضا احسان‌فر، دبير علمي همايش هدف از برگزاري را بررسي تهديدها و مخاطرات وقوع زلزله در شهر تهران با در نظر گرفتن جنبه‌هاي مختلف موضوعي و اين كه خطر زمين لرزه تا چه حد تهران را تهديد مي‌كند و پس از آن بررسي وقوع سانحه يعني تخريب ناشي از زلزله در مقياس خرد (بناها) و كلان (شهر) عنوان كرد و افزود: مورد ديگري كه در اين برنامه مورد توجه و سوال قرار مي‌گيرد پيامدهاي زيست محيطي و بهداشتي وقوع زلزله در تهران است.
وي گفت: بحث زلزله مقوله‌اي است بسيار گسترده كه ابعاد گوناگوني را در برمي‌گيرد. از ميان اين مباحث با تكيه بر توانايي‌هاي علمي در دسترس و همچنين تلاش در اخذ نگاهي جامع و مانع به قضيه، 4محور اصلي در دستور كار قرار مي‌گيرد كه عبارتند از: ژئوفيزيك و زمين‌شناسي، سازه و مهندسي زلزله، شهرسازي و معماري و بهداشت و محيط زيست.
وي خاطر نشان كرد: از غالب مسوولين اجرايي و استادان صاحب‌نظر در بحث زلزله با عنايت به زمينه‌هاي علمي و اجرايي همايش دعوت به همكاري شده است كه از جمله مقامات وزارتخانه‌هاي كشور، مسكن و شهرسازي، علوم و تحقيقات و فناوري، نيرو و بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و شهرداري تهران و در بخش علمي نيز حضور استادان دانشگاه‌هاي تهران، شهيد بهشتي، صنعتي اميركبير به عنوان مدعوين اين همايش در نظر گرفته شده است.وي اهميت همايش مذكور را با توجه به گردهمايي مسوولان ذيربط در همايش، تجزيه و تحليل موضوع مطروحه هم از جهت تاكيد بر اهميت مساله در جمع متوليان اموري كه به نحوي با زلزله مرتبط هستند و هم از بعد ارتباطات جديدي كه بين محافل دانشگاهي و نهادهاي اجرايي برقرار مي‌شود، دانست و گفت خطر زلزله شايد در دنياي امروز و در كشورهايي كه به گونه‌اي منطقي با آن برخورد داشته‌اند تا حدود زيادي كنترل شده و به حداقل رسيده است. ولي به جرات مي‌توان گفت كه كشور ما تاكنون با نگرش به اين مساله تنها بر امداد و نجات پس از سانحه معطوف بوده است.
وي عنوان كرد ما تا رسيدن به نقطه‌اي كه در مقابل حوادث طبيعي سيل، توفان و زلزله احساس امنيت و مقاومت داشته باشيم راه درازي در پيش داريم و در مورد بحث زلزله نيز كه تاكيد مي‌شود خطر وقوع آن بسيار جدي است وضع به همين منوال است. وي افزود: اين همايش تلاش در جهت آغاز مسيري دشوار ولي در عين حال مفيد در جهت كاهش اثرات مخرب ناشي از بروز زلزله در شهر تهران مي‌باشد.
مهندس احسان‌فر در مورد شركت‌ها و سازمان‌هاي شركت‌كننده در همايش گفت: در نمايشگاهي كه مربوط به همايش است با توجه به ارائه فني و اجرايي از سوي اين شركت‌ها در زمينه‌هاي همسو با زلزله و هماهنگي بين آنها مي‌توان اميدوار بود كه باب جديدي بر تعاملات چند جانبه ميان محافل علمي، اجرايي و تخصصي گشوده شود. لازم به ذكر است كه دبيرخانه اين همايش با تلفن‌هاي 22048859 و 22045934 آماده ارائه اطلاعات تكميلي به شهروندان عزيز مي‌باشد.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری