:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
سه شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
:: English Section
P اخبار
نظام معماری در پرده‌ای از ابهام

سعید سادات نیا - دبیر صنفی جامعه مهندسان معمار ایران «در حالیکه تقریبا در تمام دنیا معمار تعیین کننده ترین مدیر در عرصه ساخت و ساز بنا است، در ایران هنوز جایگاه اصلی این حرفه معلوم نیست...».
مدتی است که جامعه مهندسان معمار ایران و بخش صنفی آن به رهبری سعید سادات نیا در صدد هستند با تدوین آنچه نظام معماری ایران می‌نامند، معمار را به جایگاه واقعیش بازگردانند؛ این فعالیت ها هرچند در بیشتر موارد از جلساتی هفتگی و غیر رسمی فراتر نرفته است، اما در صورت جلب حمایت فعالان این عرصه می‌تواند به تدوین و تصویب نظام نامه‌ای در حور برای این حرفه منتج گردد.
مشکل عمده جامعه مهندسان معمار مقبولیت عام بین معماران است؛ این تشکل هنوز در خانه هنرمندان فعال بوده و حوزه صنفی فعالیت های آن بسیار محدود است.
کامران شاهین فر - دبیر اول جامعه مهندسان معمار ایرانتا کنون هیچ مجمع عمومی از معماران عضو این تشکل جهت تصویب اساسنامه و نیز تصویب تصمیمیات گروهی تشکیل نشده است. کارشناسان معتقدند اساسنامه جامعه مهندسان معمار ایران در جهت تقویت هویت صنفی آن نیاز به تجدید نظر دارد. پیش نویس این اساسنامه سال گذشته به ثبت رسید و عضویت این تشکل در اتحادیه جهانی معماران UIA قرار است در نشست جهانی استانبول در تیر ماه سال جاری نهایی شود. هیچ یک از دبیران این تشکل انتخابی اعضا نبوده و تا کنون انتخاباتی عمومی برای تعیین دبیران آن برگزار نشده است.

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری