:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
جمعه، ۱۲ آذر ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
زنجان پیشرو در فناوری پیش‌ساخته سازی

سازه های پیش‌ساخته بتنی با ویژگی های خاص
بهره‌برداری از فناوری نوین در عرصه انبوه‌سازی انچنان از اهمیت برخوردار است که بدون لحاظ کردن این حوزه، نفس تولید صنعتی علی‌الخصوص در حوزه مسکن با مشکل مواجه خواهد شد.
اخیرا سازمان مسکن و شهر سازی استان زنجان با حمایت از تولید صنعتی مصالح ساختمانی، کارخانه‌ای را جهت تولید سازه های پیش‌ساخته بتنی با ویژگی های خاص راه‌اندازی کرده است.

دکتر مشکینی رییس این سازمان در گفتگو با خبرنگار آرونا در این مورد می‌گوید: «واحد جدید تولیدی ما، سازه های بزرگ و یکپارچه بتنی را به طــول 5/12 و عرض 5/2 متر تولید می‌کند که از آن برای ساخت ساختمان‌های 4 طبقه مسکونی استفاده می‌شود...».
وی با اشاره به اهمیت استفاده از مصالح ساختمانی با بهره گیری از فناوری روز می‌افزاید: «مدت زمان احداث ساختمان‌هایی که با فناوری سازه‌های یکپارچه بتنی ساخته می‌شوند یک سوم ساختمان‌های معمولی است، این ساختمان‌ها در برابر شدیدترین انواع زلزله مقاوم بوده، هزینه ساخت آن در مقایسه با ساختمان‌های معمولی 30٪ کمتر است...».
حسن پیری مدیر روابط عمومی سازمان مسکن و شهرسازی استان زنجان پیرامون استقبال فعالان عرصه ساختمان و مصرف کنندگان از این فناوری می‌گوید:«در حال حاظر مجنمع مسکونی 350 واحدی با استفاده از این فناوری جدید در حال ساخت است و پیش‌بینی می‌شود دیگر انبوه سازان استان نیز به طور گسترده از این فناوری در احداث واحد های مسکونی ارزان و مقاوم در مقیاس انبوه استفاده کنند...».

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری