:: صفحه‌ی اول     :: درباره‌ی ما     :: تماس با ما
دوشنبه، ۳۰ فروردين ۱۴۰۰
:: English Section
P اخبار
سناریویی با گستره وین تا بروجرد؛ دانشگر اینبار در تالار وزارت کشور

بهرام هوشیار یوسفیشاید «فارسی» مستند ساز تلویزیونی و سازنده برنامه‌های پرطرفدار مهاجران در شبكه 1سيما، برنامه‌اي كه رويكرد عمده در آن معرفي ايراني هاي موفق در آن سوي آبها بود، هرگز گمان نمی‌کرد به شدت مشغول تبلیغ ایده‌هایی است که هرچند توسط ایرانی‌الاصل ها توسعه یافته‌اند ولی در اصل دست پرورده بستری کاملا غیر ایرانی‌ هستند... .
دانشگر هنوز نتوانسته نظر شوراي شهر تهران را براي ساخت مركزي براي شهر تهران (طرحي موسوم به قاليچه پرنده) در اراضي عباس آباد جلب كند در هنگام نگارش این خبر آرمین محسن دانشگر، فارغ التحصيل دانشكده معماري وين اتريش و داراي مدرك دكتري معماري و مدرس فعلي دانشكده معماري وين که پیش از این استاد ميهمان در دانشكده هاي لندن، نيويورك و هنگ كنگ بوده، مهمان مدیران شهری، شهر بروجرد است و قرار است سه روز دیگر (شنبه سوم دیماه) در تالار وزارت کشور پیرامون شهر های دیجیتالی و ایده‌های خود در این عرصه سخنرانی کند؛ مراسمی که به صورت گسترده از مهندسان مشاور و مدیران شهری برای حضور در آن دعوت به عمل آمده است.
آرمین محسن دانشگر، فارغ التحصيل دانشكده معماري وين اتريش و داراي مدرك دكتري معماري و مدرس فعلي دانشكده معماري وين
همه امیدوارند که اتفاق اوایل سال جاری در سخنرانی دانشگاه آزاد مشهد برای وی اتفاق افتاد و می‌توان آن را اعتراض گسترده دانشجویان به نظریات وی نامید، در این مراسم تکرار نشود، هرچند دانشگر نیز این‌بار بسیار با تجربه تر شده و پیش‌بینی می‌شود تندروی های گذشته را تکرار نکند.
دانشگر که هنوز نتوانسته نظر شوراي شهر تهران را براي ساخت مركزي براي پایتخت (طرحي موسوم به قاليچه پرنده) در اراضي عباس آباد را جلب كند، ظاهرا در مورد متقاعد کردن مدیران بروجردی برای پذیرش طرح طرح بلندپروازانه‌اش برای ميدان معظم آيت الله بروجردي (ره)بلندپروازانه‌اش برای ميدان معظم آيت الله بروجردي (ره) و طرح بهسازی امام زاده جعفر در بروجرد، موفق بوده است، هرچند این طرح‌ها از نظر مالی نتوانسته او را راضی کند و ارقام قرارداد ها و پیش پرداخت ها با توجه به اینکه دانشگر مایل است با قیمت‌های جهانی کار کند، تنها در صورتی قابل قبول است که طرح‌های اینچنینی تنها شروع مجموعه‌ای از قراردادها برای دانشگر در ایران باشد!

زیرزمین بسیار لوکس اقامتگاه سفیر ایران در وینطرح زیرزمین بسیار لوکس اقامتگاه سفیر ایران در وین (سید محسن نبوی)، دوست نزدیک وزیر امور خارجه دولت احمدی نژاد، که یک مجموعه سونا و استخر و ورزشگاه است، دانشگر را که با مدیران دولت جدید ارتباط نزدیکی دارد، هر چه بیشتر مورد توجه دولتمردان مدعو این سفارت قرار داده و شهرت او را دهان به دهان بین آنها پیچانده است.
شاید نکته طنزآمیز در ارائه های رایانه‌ای آثار وی حضور تصاویری تزیینی از شتر در میان طرح‌هایی بسیار مدرن است! هر چند مدت هاست از شتر در تهران خبری نیست و البته بعضی چشم ها نیز به ندیدن شتر عادت کرده‌اند...!

P تبلیغات
دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات در رشته کارشناسی ارشد شهرسازی دانشجو می پذیرد
 مسترکلاس تخصصی ژورنالیسم در حوزه شهر و معماری